Logo
Ua

Які секрети ховають рахунки Соробан?

Image

На Сході кажуть, що розум дитини – це порожній сосуд, наповнення якого багато в чому залежить від батьків. На Заході уточнюють, що для наповнення цього сосуд у педагогів є не так багато часу: мозок дитини інтенсивно вбирає інформацію тільки до 14 років. Підліток, втрачаючи дитячу безпосередність, мислить по вже сформованим схемами.

Дану особливість розвитку відзначили і японці – одна з найрозумніших націй в світі. Японські батьки ось уже 2000 років розвивають та наповнюють розум своїх дітей за допомогою ментальної арифметики. Завдяки цій методиці усного рахунку, обидві півкулі мозку дитини розвиваються однаково і рівномірно. Вчені підрахували: у 95% людей краще розвинене одне з півкуль. Саме тому тільки 5% людства, у яких збалансовано розвинені обидві півкулі мозку, в основному і досягають найбільших успіхів в різних сферах життя.

Розвиток дитини: технар або гуманітарій?

Права півкуля, домінуюча з народження, відповідає за емоції, орієнтацію на місцевості, уяву. Як стверджують літературознавці, Пушкін був позбавлений математичних здібностей і писав з граматичними помилками. Але це не завадило йому стати генієм гуманітаріїв.

Ліва півкуля, «вступаючи» в гру з 3-х років життя, несе відповідальність за аналітику, логіку, обробку фактів. Тільки 1 людина з сотні мільйонів може стати генієм як Ейнштейн, який був не просто фізиком, а й творчо сприйнятливим людиною (завдяки чому йому і вдалося зробити більшу частину своїх відкриттів). Більшість же людей, схильних до фізики та математики, зазвичай відчувають дефіцит креативних здібностей і образного мислення.

«Перекіс» в бік одного з півкуль мозку впливає на діяльність людини, істотно обмежуючи його можливості комплексно підійти до вирішення будь-якої проблеми. Саме тому збалансовано розвинені півкулі відкривають ціле поле можливостей, особливо якщо навчитися задіяти обидва в рамках вирішення однієї задачі. Японські батьки, чиї діти займаються ментальної арифметикою, неодноразово відзначали, що їх нащадки однаково сприйнятливі як до математики, так і до творчих дисциплін, включаючи вивчення іноземних мов.

Усний рахунок соробан розвиває обидві півкулі!

Рахунки соробан – основний реквізит японських шкіл ментальної арифметики – останнім часом стали популярні і в США. Американські дослідники раннього розвитку дитини відзначили серед дітей і дошкільнят такі покращення:

  • Підвищення успішності на 45%
  • Покращення в кілька разів концентрації уваги
  • Одночасне підвищення рівня логічного мислення, що дозволяє легко розв’язувати математичні задачі, і образного мислення, яке відповідає за уяву і цілісне сприйняття оточення.

Так, американські батьки і вчителі методу соробан офіційно підтвердили давно утверджену в Японії теорію: безпомилкова здатність рахувати в умі і феноменальна пам’ять дитини – побічний ефект. Головний результат – блискуче працює мозок. Завдяки навчанню з рахунками соробан, сучасні діти не стоять перед жорсткою необхідністю вибирати щось одне: наприклад, стати або фізиком, або художником. Вони зможуть у дорослому житті гармонійно поєднувати і логіку, і творчість.

Як працюють рахунки соробан

256 – 157 + 65 + 8 + 402 =?

Діти, закінчивши навчання Соробан у Києві, вирішують такі приклади за кілька секунд. Наприклад, рахування про себе тризначних чисел займає у них усього 6-7 секунд!

Соробан – це своєрідний калькулятор, який за тисячоліття після свого винаходу все ще залишається неймовірно ефективним для математичних операцій. Дитина працює на рахунках обома руками, що розвиває дрібну моторику і додає мозку гнучкості. Серед учнів немає лівшів і правшів. Вони однаково віртуозно володіють 10 пальцями рук і двома півкулями мозку! Як це впливає на якість життя? Незалежно від вибору професії, після року навчання на соробані людина назавжди покращує фантазію, пам’ять і уяву. Він ніколи не втратить здатність до творчості, навіки вигострить аналітичне мислення і отримає чудову концентрацію уваги.