Logo
Ua

Навчання ментальній арифметиці у ранньому віці: боремося зі стереотипами

Image

Короткий огляд ментальної арифметики як метода раннього розвитку дитини

Спочатку коротко розглянемо основні принципи ментальної арифметики. По суті дітей вчать методиці усних обчислень за допомогою спеціальної рахівниці Соробан (Абакус), яку винайшли в Китаї більше 2 тисячоліть тому.

У дитячих розвиваючих центрах з самого початку курсу ментальної арифметики діти освоюють обчислення на рахівниці «соробан». Потім самі рахівниці заміщуються картинкою, на якій вони зображені. Потім забирається і картинка, і малюк починає осягати усний рахунок, представляючи в голові рахівниці соробан і використовуючи вивчені руху пальців рук. Нарешті, руки ховаються за спину і дитина, використовуючи свою уяву, здійснює досить складні арифметичні обчислення в уяві.

Більшість людей на землі мають перекіс розвитку в бік лівої півкулі, права півкуля використовується епізодично і не ефективно. Але коли на заняттях в центрі раннього розвитку «Indigo Mental Club» дитина починає собі уявляти, як вона рахує на соробані, разом з лівою фактологічною півкулею головного мозку задіюється і права півкуля, в якій «розміщується» інтуїція, уява та обробка невербальної інформації.
В результаті відбувається рівномірний розвиток обох півкуль, і в мозку закріплюється звичка використовувати їх разом при вирішенні різних завдань. При цьому значно поліпшується характер обробки будь-якої інформації, кожна проблема розглядається всебічно, і її врегулювання відбувається простіше, швидше, якісніше. Саме в цьому полягає основне завдання центрів раннього розвитку дітей «Indigo Mental Club».

Позитивне і негативне ставлення до ментальної арифметики

Головний аргумент критиків ментальної арифметики полягає в тому, що вони вважають марно витраченим час в центрі розвитку дитини заради придбання навички усного рахунку, яка не зустрічається в шкільній програмі.

Інші вважають, що дитина розвивається тільки в одному напрямку – в усному рахунку. При цьому, мовляв, атрофуються інші здібності.

Багато людей, які знайомі з ментальної арифметикою лише з чуток і переказів з чужих слів, і ніколи не були в школах раннього розвитку «Indigo Mental Club», чомусь вважають, що з дітьми просто заучують якісь прийоми рахування, які ті автоматично відтворюють «як роботи».

Насправді усний рахунок в дитячому центрі розвитку є не самоціллю, а лише засобом для розвитку інтелекту дитини, адже в результаті занять у дитини розвивається концентрація уваги, фотографічна пам’ять, швидкість мислення, креативні здібності і образне мислення!

Всі інші здібності не атрофуються – навпаки, наші учні в центрі розвитку дитини в Києві, завдяки «прокачаному мозку» і швидкості мислення, домагаються значних успіхів у спорті, танцях, перемагають на Олімпіадах і ведуть активне і різнобічне життя.

Більш того – ми допомагаємо навчити дитину в повній мірі одночасно задіяти і праву, і ліву півкулі мозку. Учні розвиваючого центру «Indigo Mental Club» вже через кілька місяців зможуть розповідати довгі вірші або грати на музичних інструментах, а при цьому одночасно здійснювати в уяві складні обчислення, які без калькулятора не під силу навіть дорослому.
При цьому дитина вчиться самостійно оцінювати будь-яку ситуацію і приймати рішення, що є основою для розвитку лідерських якостей. Саме тому наші учні в центрі дитячого розвитку в Києві набагато частіше за однолітків ставлять собі чіткі цілі в житті і впевнено їх досягають.